Poradnik Kosmetyka twarzy Jak dbać o cerę, gdy na dworze panuje chłód i wilgoć?

Skóra naszej twarzy jest miejscem, która najbardziej narażona jest na działanie złych warunków atmosferycznych, takich jak: wiatr, mróz, wilgoć.

Jak chronić ją jesienią, gdy poranki są mroźne i wilgotne? Czego używać, aby zabezpieczyć cerę przed wiatrem i mrozem. Oto podpowiedzi.

Zmiany temperatury powodują wysuszanie, a nawet pękanie skóry. Dodatkowo nasze naczynka źle znoszą ciągłą zmianę temperatur (ciepło/zimno). Takie zmiany sprawiają, że naczynka kurczą się na mrozie, a rozkurczają w cieple - może to sprzyjać ich pękaniu i powstawaniu tzw. pajączków - szczególnie u osób które mają wrażliwą, suchą i już naczynkową cerę.

Dotyczy to całej twarzy, a także ust. Zadbaj o cerę w kilku krokach:

- Przed wyjściem z domu, rano, zastosuj krem ochronny, który jest bogaty w składniki odżywcze (oleje roślinne, woski, masło kakaowe, masło shea, kwasy tłuszczowe, z witaminami A, E, C). Lepsze są kremy bardziej tłuste niż te nawilżające, które pokrywają skórę zbyt cienką warstwą

- Ważnym czynnikiem w dbałości o skórę jest dieta bogata w składniki odżywcze takie, jak: witaminy z grupy B, witaminy A, C i E, kwasy tłuszczowe omega-3, jod, żelazo, selen

- Warto zainwestować w podkład, którego używamy do wykonania makijażu.  Sięgnij po coś o bardziej gęstej, konsystencji by, choć trochę chroniła naszą skórę przed mrozami czy śniegiem. Najlepiej, aby zawierał filtr ochronny i był przeznaczony dla skóry suchej.

- Nie zapominajmy o ustach - skóra ust jest bardzo cienka i narażona na pękanie i pierzchnięcie. Jesienią zacznijmy używać balsamu lub pomadki odżywczej do ust, które zadbają o nawilżenie, odżywienie i ochronę przed wiatrem.

- Należy pamiętać, że jesienią i zimą, gdy zakładamy grubsze ubrania cała nasza skóra staje się bardziej sucha. Warto używać balsamów nawilżających i odżywczych po kąpieli, natomiast do kąpieli płynów z olejkami, np. nawilżającymi.

Zrozumiałe jest, że między regałami, na których stoi mnóstwo kosmetyków każda z nas może się pogubić. Nie wiemy, jaki produkt dobrać do naszego typu cery. Dlatego odwiedź mnie, a podczas bezpłatnej konsultacji profesjonalnie doradzę Ci i zaproponuję odpowiednią pielęgnację, specjalnie dla Ciebie dobraną.

Sabina Baryła

Twoja kosmetyczka

Zapisz się do newslettera

Bądź zawsze na bieżąco
Otrzymuj od nas informacje o:
1 Aktualnych trendach kosmetycznych, ciekawe artykuły i porady specjalistek
2 Nowościach w naszym salonie, promocjach oraz konkursach
3 Zapisz się, a otrzymasz rabat 10% na pierwszą wizytę