Poradnik Kosmetyka twarzy Depilacja laserowa - nasz ratunek w walce z włoskami!

Gdy nasze ciało nadmiernie jest zarośnięte lub włosy pojawiają się w miejscach, które sprawiają, że czujesz się nieswojo - to jest czas, aby rozważyć możliwość usunięcia niechcianych włosów.

Ile z Nas narzeka, że rano nie ma czasu na makijaż, kawę czy śniadanie? Poranna toaleta kobiety często nie ogranicza się tylko do prysznica i makijażu... Tutaj często potrzeba znacznie więcej czasu, aby móc wyjść z domu. Nasza broda czy też wąsik po zgoleniu musi być dokładnie zakryty. Bardzo często goląc włosy rano, wieczorem już są widoczne.

Starsze metody usuwania zbędnego owłosienia m.in. wyrywanie, golenie, woskowanie, elektroliza, IPL lub depilatory mechaniczne dają tylko tymczasowy efekt, a część z nich jest bardzo bolesna i nieprzyjemna.

Z pomocą przychodzi depilacja laserowa, która pomaga uniknąć problemów ze źle dobraną metodą usuwania zbędnego owłosienia, czyli podrażnień skóry, reakcji alergicznych i wrastających włosków.

Czy depilacja laserowa jest zabiegiem bezpiecznym?

Tak. Pozbywanie się zbędnego owłosienia za pomocą lasera to bezinwazyjna metoda depilacji. Zabieg ten nie powoduje uszkodzeń czy podrażnień skóry, może więc być wykonywany nawet w tak wrażliwych miejscach jak pachy, strefa bikini czy górna warga. Wiązka światła lasera przenika przez skórę i niszczy mieszki włosowe, nie narusza jednak delikatnej struktury naskórka.

Czy zabieg ten jest bezbolesny?

Tak. Depilacja laserowa to bezpieczny zabieg, który dzięki odpowiedniej technologii jest również bezbolesny. Dual laser SPTF jest jednym z nielicznych urządzeń na polskim rynku, który redukuje ból praktycznie do zera.

Dlaczego należy wykonać kilka zabiegów?

Zabieg należy powtórzyć ze względu na to, że nie wszystkie włosy rosną równocześnie. Światło lasera niszczy tylko te włosy, które znajdują się w aktywnej fazie wzrostu.

Na jakiej zasadzie działa światło lasera?

Zabieg depilacji laserowej polega na wykorzystaniu zjawiska tak zwanej fototermolizy – wiązka światła emitowanego z lasera przenika przez skórę i jest pochłaniania przez melaninę, a więc barwnik, którego największe stężenie znajduje się w mieszkach włosowych. Dzięki powstałej w ten sposób energii cieplnej możliwe jest trwałe zniszczenie cebulki włosa.

Tak, więc problem z niechcianymi włoskami to już nie problem.

Jeśli chcesz się ich pozbyć zapraszam do kontaktu 733 954 555 lub napisz do mnie.

Twoja kosmetyczka

Sabina Baryła

Zapisz się do newslettera

Bądź zawsze na bieżąco
Otrzymuj od nas informacje o:
1 Aktualnych trendach kosmetycznych, ciekawe artykuły i porady specjalistek
2 Nowościach w naszym salonie, promocjach oraz konkursach
3 Zapisz się, a otrzymasz rabat 10% na pierwszą wizytę